Açılışa özel tüm ürünlerde Kargo Bedava!
Açılışa özel tüm ürünlerde Kargo Bedava!
Saatli Kanvas Tablolar

Kanvas tablolar diğer duvar ürünlerine oranla çok daha farklı ve kalitelidir. Bu yönü ile ilgi çeken kanvas tablolar baskının normal bir beze değil kanvas bezine basılması ile elde edilir. Kanvas bezi denilen bez aslında tuval bezidir.

Pamuk oranı yüksek olan bu özel kumaş yapılan baskıyı içerisinde hapsederek oluşabilecek bozulmaları önleyecektir. Bu kumaşın kullanılması ile elde edilen tablolara kanvas tablo adı verilir.

Saatli Kanvas Tablolar

Kanvas tablo isteğe bağlı olarak üretilebilen ve bunun yanı sıra hazır modellerinde satışa sunulduğu geniş kapsamlı bir tablo çeşididir. Müşterinin isteği ve kişisel önerileri tablonun nasıl olacağını belirlemektedir.

Kanvas tablo 2 boyutlu değil 3 boyutlu bir tablodur. 3 boyuttan kasıt tablonun dümdüz değil belirli bir kalınlığa sahip oluşudur. Bu kalınlık çok fazla olursa tablo duvara asıldığında çok önde görünecektir. Bu sebeple 3 santimetre civarı ideal olacaktır. Bazı kanvas tablolarda düz olan bu alan genelde tablonun devamı ile kaplanmaktadır.

 Saatli kanvas tablolar nedir, nasıl olmalıdır?

Kanvas tablolar sayısız modeli bir arada barındırmaktadır. Her türlü resmin basılabildiği bu tablolar müşterinin isteğine bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Önceden yapılmış ve basılmış olan kanvas tablolar içerisinde en gözde olan model manzara tablolarıdır. Manzara tabloları herkes tarafından beğenilen ve uyum sağlayabilirliği yüksek tablo modelleridir.

Bu sebeple yoğun talep görmektedir. Saatli kanvas tablolar ise tıpkı manzara baskılı kanvas tablolar gibi ilgi gören ürünler arasındadır. Saatli kanvas tablolar kendi içerisinde 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar; saatin yalnızca dekoratif amaçlı kullanıldığı ve çalışmadığı tablolar ve çalışan bir saat ile birlikte satılan saatli kanvas tablolar. Çalışan bir saate sahip olan kanvas tabloların en büyük avantajı salona ekstra saat asılmasını engellemesidir. Böylece hem duvar saati hem de tablo bir arada bulunacaktır. Baskı olan düz kanvas tablolarda dekoratif görünümleri ile beğenilen modeller arasında yer almaktadır.

 Kanvas tablo alımında dikkatli olunması gereken noktalar

Kanvas tablo alımında dikkatli olunması gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki kanvas bezidir. Güvenilir olmayan satıcıların birçoğu kanvas bezi adı altında kalitesiz bezlere satılan kanvas tablolar satmaktadır. Bu tarz kalitesizi kumaşlara basılan baskılarda kumaş boyayı yeterince emmeyecek ve ısa sürede solmaya başlayacaktır.

Solmaya başlayan bir tablonun deseni ne kadar güzel olursa olsun kötü görünecektir. Bu sebeple kumaşın 0 tuval kumaşı olmasına dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise parçalı kanvas tablolar ile alakalıdır. Birkaç parçadan oluşan kanvas tablolarda parça aralarının çok geniş olması uzaktan görünüme olumsuz anlamda etki edecektir. Bu sebeple parçalar arasında en fazla 2-3 cm olmasına dikkat edilmelidir.

 Kanvas tablo bakımı nasıl yapılır?

Kanvas tablolar bakımı oldukça pratik olan tablolardır. Tablolara arada bakım yapılması kullanım ömrünü uzatacaktır. Bu sebeple yılda 1 ya da 2 kez nemli bir bez ile tozu alınmalıdır. Temizleme esnasında tabloya çok baskı uygulanmamalı ve yavaş hareketler ile nazikçe tozu alınmalıdır.