Açılışa özel tüm ürünlerde Kargo Bedava!
Açılışa özel tüm ürünlerde Kargo Bedava!

Kanvas Tablo Nedir? Diğer Tablolardan Farkı Nelerdir?

Kanvas tablo nedir daha doğrusu bu tablolar neden bu kadar pahalıdır? İşin özüne gelelim yağlı boya tablolar ile bu pahalı tabloların arasındaki fark her zaman merak edilmektedir. Oturduğunuz yerden sipariş verebileceğiniz bu tabloların özel ve pahalı olmak için birçok farklı sebebi bulunuyor. İlk olarak kanvas tablo yapımı itibariyle çok zorlu bir sürece karşılık gelmektedir. Yapımı ve el emeğiyle üretimi bir hayli zahmetli olduğu için parçalı veya tekli olarak satılan bu tablolar alternatiflerine göre daha pahalıdır. Kanvas tablo fiyatları işin özünde malzemelerin pahalı olmasından dolayı yüksektir ve işçiliğe nazaran el yordamı üretim sürecinde büyük önem arz etmektedir. Kanvas tablo yaptırmak isteyenler için hizmet sağladığımız bu site hakkında bahsetmeden önce bu tabloların tanımını yapmak istiyoruz.

Kanvas nedir? Neden yapılır?

Kanvas baskı olarak da adlandırabileceğimiz bu durum İngilizce “canvas” kelimesinden gelmektedir. Baskı ve sanat dünyasının ayrımlı birleşim noktalarından bir tanesidir. Burada kullandığımız anlamıyla, hassas ve pamuk beze yapılan dijital baskı metoduna kanvas adı verilmektedir. Bu baskı türü oldukça zahmetlidir ve nadidedir. Kanvas baskılar kişinin yeteneğine göre kaliteli olmaktadır ve ömür boyu kalıcılık sergilemektedir. Kanvas tablolar yapım süreçleri ve ham maddeleri itibariyle çok değerlidir. Kanvas tablolara kişiye özel tasarım uygulamak mümkündür. Temelde kanvas bir baskı türüdür ve özel şartlar barındırmaktadır.

Kanvas tablo özellikleri nelerdir?

Kanvas tablo demek, özel pamuklu beze dijital ortamda sıvı püskürtme yapılarak elde edilmiş sanat eseri anlamına gelmektedir. Kanvas tablo özellikleri arasında en önemli detay şüphesiz ki püskürtme yapılmasıdır. Dijital ortamda sıvı püskürtme yapılarak elde edilen bu tablolar, %100 pamuklu beze yansıtılmaktadır. Bu bezin ağırlığı boya yokken 400 gr civarındadır.

Kanvas tablo sonrasında kurutulmuş ahşap plaka üzerine yerleştirilir ve sıvı baskı zarar görmeden gerdirme işlemi yapılır. Birçok farklı olan baskı türünde, genellikle bulabileceğiniz kanvas tablo çeşitleri şunlardır:

Bunlara ek olarak birçok farklı yağlı boya kanvas tablo çeşidi de yine sektörde bulunabilir. Kişilerin taleplerine ve isteklerine göre çalışmalar yapılarak sanatçı tarafından tablo icra edilebilir. Kanvas tablolar tek parça tablolar, saatli kanvas tablolar ve dekoratif tablolar olarak ayrılabilir.

Tablolar dilerseniz tek parçalı olarak üretilmekte ve tarafınıza teslim edilmektedir. Aynı şekilde tek bir desenin birkaç simetrik ya da asimetrik tabloya işlenmiş hali de satışa sunulmaktadır. Özellikle asimetrik dekor odaklarında bu ve benzeri kanvas tablo çalışmaları kullanılmaktadır. Bu parçalama işlemleri ve dekoratif görsel temelleri grafiker uzmanlarımız tarafından planlanmaktadır. Bu nedenle hiç şüphe duymadan ürünlerimizi dekorasyon garantili olarak satın alabilirsiniz.

Kanvas Tablo

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas tablo, ressamların kullandığı tuval bezi olarak adlandırılır. Fakat bu bez üzerine çeşitli elektronik cihazlar ile baskılar yapılarak, görsel açıdan kusursuz tablolar ortaya çıkarılır. Günümüzde en çok tercih edilen ve satın alınan ev dekorasyon ürünleri arasındadır. Farklı simgelere ve resimlere sahip kanvas tablo modelleri vardır. Evin duvar bölümüne asılır ve ev ortamına gösteriş katar. Manzaralar ve hayvan figürlerine sahip olan modelleri de vardır. Günümüzde bu tablolara, yeni ayrıcalıklar katılmıştır. Son olarak makineler ile püskürtmeler yapılarak piyasaya sürülmüştür. Fiyatları son derece uygundur ve rahatlıkla satın alınabilir. Evlerde tercih edilen, dekoratif araçlar arasında bulunur. Duvara çakılan çivinin üzerine takılır ve istek durumuna göre büyük boyutları da vardır.

Kanvas Tablo Modelleri

Kanvas tablolarda belirlenmiş bazı modeller ve çeşitler vardır. Kişilerin zevk ve hazlarına göre üretimi yapılmıştır. Tabloların üretimi başarılı fakat uzun süren işlemdir. Bu sebepten ötürü, çok ince bir işçilik yapılmıştır. İnce işçilikten dolayı, çok başarılı tablolar ortaya çıkmıştır. Manzaraya sahip kanvas tablo modelleri en çok tercih edilen modeldir. Bu modeller, evin içerisine asılarak, huzurlu bir ortam yaratılır. Üstelik plakalar, birbirinden ayrı üretilmiştir ve güzel bir görüntü ortaya çıkartır. Diğer bir model ise, arabalı olanlardır. Özellikle erkekler tarafından sıkça satın alınır.

  Antika araba ve modern araba resimleri olmak üzere, 2 türde arabalı kanvas tablo vardır. Her ikisinin fiyatı orta seviyededir ve her bütçeye uygundur. Ünlü ressamların yaptığı sanatlar, bu tablolar ile daha hoş hale getirilmiştir. Çeşitli yağlı boya çalışmaları ve bilinen başyapıtlar, tablolara işlenmiştir. Üstelik yapılan baskılar, orjinaldir. Bu sayede uzun bir süre boyunca sorun olmadan kullanılabilir. Ünlü ressamların her yapıtı, bu modeller arasında bulunur. Son olarak dini kanvas tablolar mevcuttur. Bu tabloların üzerine dini motifler ve ayetler işlenerek, tablolara ayrıcalık katılmıştır. Herhangi bir kullanım alanı yoktur ve istenilen her alanda kullanılabilir.

 Kanvas Tabloların Yapılışı Ve Satın Alma Süreci

Tabloların yapılışı, uzun işlemler sonucu meydana gelmiştir. Özenle gösterilen çalışmalar sonucu, başarılı tablolar ortaya çıkarılmıştır. Kanvas bezleri yurt dışından ithal edilmiştir. Kalitesi oldukça iyidir ve dışarıdan gelebilecek sorunlara karşı dayanıklıdır. Çalışanlar, baskı makineleri ile işlemler yaparak tabloları meydana getirir. Satışlar ise, site üzerinden gerçekleşir. Satın al butonuna basılarak satın alma süreci başlatılır. Daha sonra kanvas tablo kargo ile 3 iş günü içerisinde alıcılara ulaştırılır. Tabloların ödemesi ise, isteğe göre tercih edilebilir.

Site üzerinde birçok ödeme yöntemi bulunur. Kargolar ulaştıktan sonra, hiç bir ek ücret ödemeden tablolar teslim alınır. Üstelik tablolar kapalı kutularda ve zararlara karşı dayanıklı paketlerde gönderilir. Teslim aldıktan sonra hiç bir işlem yapmadan duvarlara asılabilir. Fiyatları ise, modeline göre ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir.