Açılışa özel tüm ürünlerde Kargo Bedava!
Açılışa özel tüm ürünlerde Kargo Bedava!
Kanvas Tablolar Duvara Nasıl Asılır?

Kanvas tabloları duvara sabitlerken tablonun ölçüsünü göz önünde bulundurmalısınız. Klasik çivi ila sabitlemenin yanında artık pek çok alternatif bulunuyor ama doğru sabitleme yöntemini tercih etmezseniz; birçok sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Sabitleme yaparken görüntüyü de es geçmemelisiniz. Kanvas tabloların hemen hepsi zaten duvara asma konusunda kolaylık sağlamaktadır. Arkalarında boşluk olduğundan ve asma aparatı olduğundan çiviyle sabitlenseler bile çivi görünmediğinden çirkin bir görünüm ortaya çıkmaz.

Kanvas Tablolar Duvara Nasıl Asılır?

Kanvas tablo seçimi yaparken; tabloyu satın aldıktan sonra nasıl asacağınız konusunda destek olan yerleri tercih etmenizde yarar var. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Dekoreyon.com'dan alacağınız kanvas tabloları nasıl asacağınıza dair destek alabilirsiniz. Müşterisinin rahatça sipariş vermesini, ödemede zorlanmamasını her zaman göz önünde bulunduran Dekoreyon, satış sonrası desteğini de sürdürmektedir.

Kanvas Tabloları Çivi ile Duvara Sabitleme

Duvarlarınız çivi kullanımına uygunsa ve sabitleme için çivi kullanmak istiyorsanız; bunun tablo için bir sakıncası yoktur. Kanvas tabloların arkasında duvara çiviyle asmak için bir aparat vardır. Yoksa bile kendiniz kolaylıkla temin edip tabloya monte edebilirsiniz. Çiviyi duvara sabitledikten sonra kanvas tabloyu kolaylıkla duvara asabilirsiniz.

Bu yöntemde dikkat etmeniz gereken tablonun yamuk durmasını engellemek olmalıdır. Asma aparatı hali hazırda varsa muhtemelen düzgün monte edilmiştir ama aparatı siz takacaksanız; tablonun en üst noktasında ve tam ortasını bulmanız büyük önem taşır. Asma aparatı alırken tek delik yerine tırtıklı olanları tercih ederseniz; tırtıklar üzerine farklı konumlandırarak tabloyu düzgün bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kanvas Tabloları Bant ile Duvara Sabitleme

Kanvas tabloların hemen hepsi çift taraflı bantlarla duvara sabitlenmeye uygundur. Dekoreyon'dan alacağınız kanvas tablolarınızı bant kullanarak, çiviyle uğraşmadan duvara sabitleyebilirsiniz. Çift taraflı bant alırken; tablo ölçüsüne, bandın taşıyabileceği maksimum ağırlığa dikkat etmelisiniz.

Sağlam olması adına tablonun dört kenarına çift taraflı bant yapıştırdıktan sonra tabloyu dikkatlice duvara yapıştırabilirsiniz. Tabloyu duvara yerleştirirken çok özenli davranmalısınız aksi halde toparlaması için fazlaca uğraşmanız gerekebilir. Kanvas tablo için mutlaka güçlü çift taraflı bantları tercih etmelisiniz. Klasik bantlar tabloyu taşımayacağı gibi duvarda iz oluşmasına da neden olabilmektedir.

Asimetrik Kanvas Tabloları Duvara Sabitleme

Asimetrik tablolar şekilleri itibarıyla sabitlemesi zor kanvas modellerindendir. Asimetrik görüntü, sabitleme sırasında kafa karıştırıcı olabilir. Asimetrik tabloları asarken çivi yerine bantları tercih etmeniz daha doğrudur.

Bantları yapıştırdıktan sonra tabloyu çok dikkatlice duvara yerleştirmelisiniz. Asimetrik tabloları asarken yanınızda size yardımcı olabilecek biri olursa tablo asma işini başarıyla halledebilirsiniz. Asimetrik tablo alırken parçalı modellerden uzak durmanız duvara asma işinde daha fazla zorlanmanızı engeller.

Parçalı Kanvas Tabloları Duvara Sabitleme

İki, üç ya da daha fazla parçalı kanvas tabloları duvara sabitlemek biraz zordur. Parça sayısı arttıkça sabitleme işi zorlaşır. Parçalar bir bütünü oluşturuyorsa iş daha da zorlaşmaktadır.

Parçaların doğru sıralamada ve doğru düzlemde olması büyük önem taşır. Parçalı tablolar için çift taraflı güçlü bantları kullanmalısınız. Parçalı tablolar çivi ile asılırsa risk büyüktür ve duvarınızda pek çok çivi izi oluşabilir. Parçalı tabloları asarken bantları tabloya yapıştırdıktan sonra duvara yerleştirmelisiniz. İlk olarak merkezdeki ve büyük olan parçayı sabitlemeli; sonrasında diğer parçaları sabitlenen parçaya göre asmalısınız.